Unikaalne võtmepesamehhanism

Uue võtmepesa ehitusse on lisatud AWS (Anti-Wear System) süsteem, mis annab võtmepesale suurema kulumiskindluse (võtit võtmeavasse sisestades ei kuluta võti võtmepesa) ja kasutusmugavuse (võtit saab võtmeavasse sisestada mõlemat pidi). Kulumiskindluse mehhaaniline omadus on saanud patendikaitse aastani 2027.

ABLOY NOVEL võti

ABLOY NOVEL võti on sümmeetriline. Võtme vars on täismetallist ja kaetud nikliga, võtme pea on valmistatud vastupidavast plastikust. Võtmepea sisaldab indikaatormärgist, mille abil on kerge erinevaid võtmeid eristada. Saadaval on 10 erinevat värvi indikaatormärgist.
ABLOY NOVEL võti ja võtmetoorik on patenteeritud aastani 2027. Võtmeid, võtmetoorikuid ja võtmevalmistuspinke saavad Abloy Oy tehasest osta vaid ABLOY volitatud edasimüüjad. ABLOY NOVEL lisavõtmeid saab  valmistada vaid võtmekaardi ettenäitamisel – nii säilib kontroll lisavõtmete üle.
Võtmekaardile märgitakse kõik võtmepesale kuuluvad võtmed.

Sarjastamisvõimalused

ABLOY NOVEL võtmepesad saab ühendada ühe võtmeprofiili abil ühte peavõtmesüsteemi. See tähendab, et vajaduse korral saab ühe võtmega avada mitut lukku (kortermaja välisust, postkasti ust, korteri ust ja keldriboksi ust). Samuti on võimalik lisada võtmesüsteemi ka suvekodu võtmepesa.

ABLOY NOVEL võtmepesade viimistlused

ABLOY NOVEL võtmepesasid valmistatakse CR (kroomitud), HCR (mattkroomitud), Ms/HaLa (mattmessing), Ms/KiLa (läikiv messing) pinnaviimistlustega.